TEST: EVOC FR TRAIL E-RIDE

EBIKE'owy plecak czyli EVOC FR TRAIL E-RIDE

Jak wiadomo, elektryki stają się coraz bardziej popularne. Tym samym powstaje coraz więcej gadżetów im dedykowanych. Większość z nich to tylko dodatkowy napis, jednak w przypadku EVOC FR TRAIL E-RIDE jest zupełnie inaczej.

Co w nim szczególnego?

Plecaki firmy EVOC słyną z jakości wykonania oraz funkcjonalności. Dokładnie tak jest i w tym przypadku,  co więcej przewidziano dodatkowe kieszenie na baterię oraz ładowarkę. Kieszeń na zapasowy akumulator jest umieszczana centralnie oraz zmieści baterie o dużej pojemności (625Wh Bosch). Naturalnie nie zapomniano też o przegrodach na klasyczne akcesoria i narzędzia. Producent przewidział dwie kieszenie wyścielone miękkim materiałem – jedna na gogle / okulary, natomiast druga “display pocket” – w teorii na wyświetlacz do elektryka, naszym zdaniem zdecydowanie lepsza do przewozu telefonu lub małego aparatu. Ważne podkreślenia jest to, że w cenie 969 PLN dostajemy dodatkowo ochraniacz pleców, producent nie zapomniał także o rain coverze.  

EVOC FR TRAIL E-RIDE

Wrażenia z jazdy

Powiem szczerze – dawno temu “wyleczyłem” się z plecaków. Wolę jeździć z nerka i kropka. Muszę Wam się jednak do czegoś przyznać, gdy dostaliśmy plecak na testy, założyłem go w domu, wyszedłem przed blok, zacząłem jechać i złapałem się na myśli “zapomniałeś plecaka” po czym zorientowałem się, że jest na moich plecach! Serio! Na pewno to bardzo subiektywne, ale po prostu ten plecak dawał mi komfort “załóż i zapomnij”. Oczywiście grzeje w plecy i na to nic się nie poradzi. Bardzo ważne jest prawidłowe wyregulowanie plecaka oraz spięcie obu pasów – elastycznego biodrowego oraz tego na klatce piersiowej, wówczas plecak nawet w ciężkim terenie jest stabilny i ponownie zapominamy, że mamy go na plecach! 

Czy warto?

Przyznam się wam, tak bardzo polubiłem ten plecak, że zacząłem się zastanawiać nad jego zakupem…. 

Jednak emocje na bok – obiektywne, jeżeli szukasz plecaka i masz elektryka to warto, dodatkowa funkcjonalność prędzej czy później się przyda, a jakość zagwarantuje długowieczność. Natomiast jeżeli masz już plecak z którego jesteś zadowolony EVOC FR TRAIL E-RIDE będzie raczej ewolucją niż rewolucją.