O nas

Cześć !

Witamy serdecznie na naszym portalu !

Chwila, zapniemy tylko baterię, włączymy silnik i jedziemy !

Zastanawiacie się zapewne na co to komu ?

Otóż uznaliśmy, że w świecie ebike enduro przyda się portal zbierający w całość to co się dzieje w tej materii, postaramy się być źródłem rzetelnych informacji i nowości. Ponadto planujemy przedstawić Wam sporo materiałów wideo w tym wywiady, relacje z zawodów, testy itd itp. 

Skoro już wiecie po co to, to może warto powiedzieć kto za tym stoi ! Portal będziemy prowadzić we dwójkę w składzie Dominik i Michał. W skrócie w enduro jeździmy od kilku lat włącznie ze startami w zawodach, uwielbiamy ten sport i sprawia nam on dużą frajdę. Ebike to u nas stosunkowo nowy temat, jednak pomimo tego rodzący już wiele pytań i kompletnie zmieniający podejście do tego sportu.
 Obaj jeździmy na Trek Rail 9 2020, z silnikiem Bosch Performance CX 2020 oraz baterią 625Wh.

Trek Rail 9 2020
Trek Rail 9 2020

Powody dlaczego zdecydowaliśmy się na ebike enduro są następujące:

 • Nie lubimy polegać na opinii innych !
  Po prostu chcieliśmy się sami przekonać czy to dla nas i jak to z tymi ebike jest naprawdę. 

 • Mamy określony czas na jeżdżenie – niestety należy do tej grupy ludzi, która musi pracować, co z kolei skutkuje tym, że nie mamy czasu na wykręcanie przebiegów na szosie, plus wyjazdów enduro.
  Dlatego też ebike, który w znacznie krótszym czasie pozwala wykonać ten sam przejazd. Czas mniej więcej zmniejsza się o połowę. 

 • Możemy zwiększyć liczbę powtórzeń – ok bateria ma swoje limity, jednak doświadczenie pokazuje, że tam gdzie na zwykłym zjedziesz 2 do 3 razy i na więcej nie masz już sił, na ebike zrobisz dwa razy tyle. 

 • Jazda zimą – zmniejszasz czas ekspozycji na zimno, o zaletach jazdy zimą nie będziemy się rozpisywać, ponieważ na ten temat powstało już kilka porządnych opracowań. Naturalnie zasięg baterii spada, ale spokojnie pozwala na zrobienie ok 1700 przewyższenia w trybie turbo. 

 • Nowoczesne ebike naprawdę świetnie zjeżdżają i de facto nie ustępują “zwykłym” rowerom do enduro.
  Co potwierdzamy po już przeprowadzonych pierwszych testach

 • Jest jeszcze coś – nieustająca radość z jazdy!
  SERIO na każdym podjeździe mam mega frajdę ! 

Mamy nadzieję, że spędzicie tutaj miło czas !